trybygry

Rozgrywka składa się z kolejnych wypadów do dziczy, pomiędzy nimi można przygotowywać się do nowych przygód, zaopatrując się w broń i uzupełniając ekwipunek. Kilka trybów gry daje możliwość wyboru przygód wedle własnych upodobań. Walcz przeciwko innym drużynom, wędruj w pojedynkę lub ukończ linię fabularną gry w towarzystwie przyjaciół.

Wraz z upływem czasu udostępnione zostaną kolejne tryby gry – w zależności od postępów w pracach nad Survarium.

Tryb gry drużynowej (PvP)

W trybie gry drużynowej (PvP), dwie przeciwne drużyny walczą ze sobą o prawo do odnalezienia i zabrania krytycznie ważnych dla przetrwania zasobów lub przedmiotów, umożliwiających poznanie tajemnic nowego świata. To może być zarówno zestaw środków medycznych, filtry, elektroniczne detektory, teczki z dokumentami jak i kontenery wypełnione herbicydem.

Na początku starcia kilka przedmiotów zostaje losowo ukrytych w przypadkowych miejscach na całej mapie gry. Zwycięży drużyna, która w ciągu określonego czasu gry potrafi zlokalizować i przynieść do swojej bazy większość tych przedmiotów. Drużyna, która zdoła zebrać wszystkie przedmioty przed czasem, odnosi przedterminowe zwycięstwo. Pamiętajcie, że wielkość nagrody zależy nie tylko od Twoich statystyk, ale także od ogólnego wyniku starcia.

Pamiętajcie, że celne strzelanie to tylko jeden ze sposobów na osiągnięcie celu, a nie cel sam w sobie. W trakcie trwania walki możesz realizować kilka ważnych zadań:

 • Zwiad
  Ważne jest nie tylko rozpoznanie rozmieszczenia jednostek wroga lecz także zlokalizowanie kluczowych przedmiotów zanim zrobi to przeciwnik. Macie okazję zebrać kilka przedmiotów zanim drużyna przeciwna zorientuje się gdzie one się znajdują.
 • Wsparcie
  Pamiętaj, że bohater niosący przedmiot jest podatny na ataki i dlatego nie jest w stanie obronić się sam. Zapewnijcie mu wsparcie aby mógł bezpiecznie dostarczyć przedmiot do Waszej bazy.
 • Przechwytywanie
  Nie ulegaj panice jeżeli nie możesz znaleźć na mapie kluczowych przedmiotów. Pozwól aby najpierw odnalazła je drużyna przeciwna i wtedy spróbuj przejąć te przedmioty w trakcie przenoszenia do wrogiej bazy.
 • Zbieranie artefaktów
  W zależności od rodzaju znalezionych artefaktów, dają one Twojej postaci bonusy. Ponadto, dzięki zdolności „znawca artefaktów”, możesz aktywować artefakty, które odblokują zupełnie nowe właściwości. Gracz posiadający odpowiedni komplet artefaktów, może zmienić przebieg walki.

Anomalna Burza

Pamiętajcie o tym, że Ziemia już nie należy do bezpiecznych miejsc. Zbliża się Burza – niebezpieczne zjawisko pogodowe, które w dużym stopniu wpływa na przebieg rozgrywki. Nie jesteście w stanie przewidzieć co się za chwilę wydarzy. Mogą zarówno zacząć źle działać przyrządy elektroniczne jak i całą okolicę może pokryć toksyczny obłok zarodników. Zwycięży drużyna lepiej przygotowana na to co nastąpi i szybko przystosuje się do nowych warunków.

Główne cechy trybu gry:

 • Drużynowa walka o przetrwanie na zgliszczach wymarłej cywilizacji w otoczeniu ruin i anomalii.
 • Walka z drużyną przeciwną, obrona swojego terytorium i jednocześnie próba przejęcia cennych surowców w ograniczonym czasie gry.
 • Korzystanie z unikatowych właściwości artefaktów i kluczowych przedmiotów, które można wykorzystać podczas walki.

Tryb swobodnej gry (PvE)

 • Czy zdołasz przeżyć i ukończyć misje grając z innymi poszukiwaczami przygód gdy każdy dba o własną skórę?
 • Nieobliczalna walka o przetrwanie na wymarłych obszarach i w opuszczonych miastach. Zanurz się w wirtualną rzeczywistość, w której nie jesteś sam.
 • Podróżuj i wypełniaj zadania na dużej mapie w pojedynkę lub z sojusznikami.

Tryb współpracy (Co-op)

 • Wpływaj na bieg wydarzeń w grze! Od Twoich poczynań zależy przetrwanie resztek ludzkości. Fabularne przygody niewielkiej grupy graczy połączone w jedną, spójną historię.