podstawowe

Tytuł: Survarium (wersja: 0.40b)*
Studio: Vostok Games (Ukraina)
Zapowiedź: 25 kwietnia 2012 roku
Premiera w PL: 21 listopada 2014 – pudełkowa wersja gry
Gatunek: strzelanka MMO z perspektywy pierwszej osoby (FPS)
Rodzaj: free-to-play (F2P)
Platforma: MS Windows
Silnik: Vostok Engine

Wprowadzenie

Co by się stało gdyby ludzkość straciła kontrolę nad tym co sama stworzyła?

Katastrofy ekologiczne, potężne awarie elektrowni atomowych i zakładów przemysłu chemicznego spowodowałyby rozległe skażenia środowiska naturalnego.

Cywilizacja upadłaby a natura stopniowo zajęłaby miejsce człowieka. Pojawiłyby się nowe gatunki zwierząt, znacznie lepiej przystosowane do nowych warunków otoczenia.

Jak przetrwać ten obłęd? Gdy otaczający nas świat stał się najgorszym koszmarem człowieka.

Poza granicami niegdyś zamieszkałych obszarów rozprzestrzeniły się gęste lasy, przedrzeć się przez nie można jedynie przy pomocy odpowiedniego uzbrojenia. Miasta ze wszystkich stron oblegane są przez oszalałe zwierzęta i ptaki, które próbują dopaść zabarykadowane resztki ocalałych ludzi.

Przez stulecia zatruwaliśmy i niszczyliśmy wszystko na naszej drodze a teraz to bezlitosny świat pożera nas – byłych gospodarzy planety.

W głąb lasów udają się śmiałkowie próbując znaleźć przyczynę tego szaleństwa. Być może uda się odkryć sposób na poradzenie sobie z rozprzestrzeniającą się po całej Ziemi anomalią.

Na badaczy czyhają takie niebezpieczeństwa jak trujące rośliny, mutanty, dzikie zwierzęta i jeszcze nieznane zagrożenia związane z anomaliami, w których – podobnie jak w Trójkącie Bermudzkim – znikają całe oddziały.

Jesteś jednym z nas, ocalałych na malutkich wysepkach pośród szalejącego oceanu napierającego Lasu.

Przetrwaj!

Gra Survarium to wieloosobowa strzelanka sieciowa z perspektywy pierwszej osoby. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, w świecie po katastrofie ekologicznej. W świecie w którym przetrwała jedna na sto osób. W świecie w którym panują chaos i anarchia, gdzie każdy krok może być ostatnim i cały czas trzeba walczyć o swoje życie!

Gra toczy się na specjalnie przygotowanych lokacjach, pozwalających na różne taktyczne możliwości, pełne tajemnic i cennej, bo powiązanej z fabułą informacji. Śmiertelne pułapki czyhają na nieostrożnych graczy. Nadszedł czas aby przystosować się do panujących w Nowym Świecie warunków otoczenia aby przetrwać!

Walcz!

Survarium zawiera kilka trybów gry, dostosowanych do potrzeb zarówno weteranów strzelanek sieciowych, jak i nowicjuszy, dopiero odkrywających pasjonujący wirtualny świat.

Gra drużynowa. Wkrótce rozpęta się Anomalna Burza i Twoja drużyna musi zdążyć przygotować się na jej nadejście. Zbadaj lokację, znajdź przedmioty, które pomogą twojej drużynie przetrwać, dostarcz je na swoją bazę i obroń przed przeciwnikiem. Różnorodność taktycznych możliwości, ciekawe lokacje i unikatowy tryb czekają na Ciebie i Twoich znajomych!

Wspólne przechodzenie gry. Nowy świat skrywa wiele zagadek. Czy zdołasz je odkryć i rzucić nieco światła na przyczyny katastrofy? Ukończ łańcuszek pasjonujących misji, stworzonych specjalnie na potrzeby wspólnego przechodzenia, poznaj ciekawą historię świata, który przetrwał apokalipsę.

Swobodna gra. Czy zdołasz przetrwać i wykonać swoją misję pośród innych poszukiwaczy przygód, gdy każdy walczy sam za siebie? Nieprzewidywalna walka o przetrwanie wśród upadłych miast i ruin. Zanurz się w wirtualną rzeczywistość, w której nie jesteś sam. Podróżuj i wykonuj zadania na dużej lokacji w pojedynkę lub z sojusznikami.

Eksploruj!

Nowy świat skrywa mnóstwo tajemnic. Niektóre z nich mogą Cię zabić, a inne z kolei uratować. Badaj dziwne anomalie, wyszukuj i zbieraj artefakty, które w ciężkich chwilach mogą uratować Cię przed nieuniknioną śmiercią.

Wykorzystaj odczyty skanerów, detektorów i innych urządzeń by przetrwać w nowym świecie, uczyń badania bardziej skutecznymi by zwiększyć swoje szanse na przetrwanie.

Rozwijaj się!

Z każdą walką Twoja postać gromadzi doświadczenie dzięki czemu staje się coraz silniejsza. Kształtuj swojego bohatera, poprawiając jego umiejętności w każdym z pięciu dostępnych kierunków: trening strzelecki, trening tężyzny fizycznej, umiejętności techniczne, umiejętności medyczne i sztuka przetrwania. Zdobywaj unikatowe możliwości, mogące całkowicie zmienić przebieg walki. Wybierz kim chciałbyś zostać – skutecznym snajperem, nieustraszonym pogromcą, zwiadowcą, poszukiwaczem artefaktów czy może mistrzem we wszystkich dziedzinach – zadecyduj sam.

Przetrwaj zieloną apokalipsę!

Odkryj przyczyny katastrofy ekologicznej i poskrom gniew Przyrody!

Historia świata gry

Roślinność zaczęła rozrastać się we wszystkich kierunkach, wypierając zdobycze cywilizacji, jak i samą rasę ludzką. Zwierzęta i ptaki niczym oszalałe zaatakowały obiekty przemysłowe, bazy wojskowe, magazyny oraz instalacje energetyczne. Dziwne i nieznane nikomu wcześniej rośliny oraz grzyby, wyrosły spod betonu oraz konstrukcji stalowych. Naukowcy na całym świecie nieudolnie próbują radzić sobie z przerażającą i zagrażającą ludzkości anomalią, rozprzestrzeniającą się w zastraszającym tempie po całym świecie. Rządy i państwa upadły na rzecz wszechobecnej anarchii. Jedynie umiejętność przetrwania w nowych warunkach zadecyduje o tym, kto zdoła przeżyć w nowym świecie. Ludzkość utraciła pozycję dominującą na rzecz nieznanych sił natury.


*aktualna wersja gry datowana na MARZEC 2016 roku: otwarta Beta wersja.