vostok

Historia powstania

Vostok Games zostało założone w marcu 2012 roku w Kijowie na Ukrainie. Ponad 10 lat wcześniej w studio GSC Game World rozpoczęły się prace nad grami komputerowymi serii S.T.A.L.K.E.R.. Kolejne części wychodziły aż do grudnia 2011 roku gdy nagle zawieszono prace nad kolejną odsłoną serii pt. S.T.A.L.K.E.R. 2. Zwolniono niemal całą ekipę studia a sam projekt „zamrożono” na czas nieokreślony. Zwolnieni pracownicy nadal chcieli kontynuować prace nad grą ale nie doszli do porozumienia z posiadaczem praw do marki S.T.A.L.K.E.R. i jednocześnie właścicielem studia GSC. Postanowili założyć własne, niezależne studio o nazwie Vostok Games i już w marcu 2012 roku, pozyskali potrzebne im do tego środki finansowe z firmy Vostok Ventures Ltd. Dzięki temu mogli rozpocząć prace nad nowym projektem free-to-play z gatunku MMO-FPS o nazwie Survarium. Z zapowiedzi wynikało, że ma to być duchowy spadkobierca kultowych gier serii S.T.A.L.K.E.R..

Misja

Tworzenie gier, które zarówno poszerzają granice ludzkiej wyobraźni jak i poruszają aktualne tematy współczesnego świata. Są to zagadnienia związane z nauką, ekologią, okrucieństwem, kreatywnością współczesnej cywilizacji, duchowością oraz podejściem człowieka do przyrody.

Nazwa studia symbolizuje śmiały krok w kierunku zdobycia nowego doświadczenia przy wsparciu rozwoju technologicznego. Odzwierciedla również filozofię studia – postęp technologiczny rozwijający się w harmonii z otaczającą nas przyrodą, gdzie oprócz satysfakcji, gracze przyswajają także pewne wartości oraz podejście do świata stosowane również w życiu codziennym.

Oficjalne linki

Nagrody i wyróżnienia

nagrody

Rok 2012

  • Gra Survarium zwycięzcą w kategorii „Najbardziej oczekiwany projekt online roku 2013″ w głosowaniu Perpetuum MOB 2012 na ukraińskim portalu MMORPG.ua.

Rok 2013

  • Gra Survarium zdobywcą nagród KRI Awards w dwóch kategoriach: „Najlepszy debiut” i „Wybór publiczności” na konferencji twórców gier KRI 2013.

Rok 2014

  • Gra Survarium zwycięzcą w kategorii „Najlepsza gra online roku 2014″ w głosowaniu użytkowników Perpetuum MOB 2014 na ukraińskim portalu MMORPG.ua.

*należy zarejestrować się aby móc korzystać z forum.