kit

W niebezpiecznym świecie gry Survarium, nie sposób przetrwać w pojedynkę. Jeszcze przez jakiś czas po katastrofie, ludzie bezgranicznie wierzyli, że władze państwowe uporają się z kataklizmem. Wkrótce jednak stało się jasne, że państwa przestały istnieć a granice zniknęły i teraz każdy człowiek musiał sam walczyć o przetrwanie. Większość ludzi wpadła w rozpacz, choć byli także i tacy, którzy wiedzieli co należy zrobić by przetrwać. Za nimi podążały resztki ocalałych, wierząc w swoich przywódców aż najsilniejsi spośród nich zostali władcami nowego świata.

Klany

Gracze nie mogą wstępować do frakcji ale mogą zakładać własne klany. Jego przywódca określa zarówno politykę wewnętrzną jak i zewnętrzną klanu. Każdy klan może zostać objęty opieką jednej z frakcji. Natomiast o tym Która z frakcji obejmie opieką dany klan, zależy od działań bojowników tego klanu. Na przykład, jeśli w ciągu tygodnia Wasz klan wykonywał głównie zadania Czarnego Rynku, to opiekunem zostanie właśnie ta frakcja.

Opieka frakcji

Po uzyskaniu protektoratu określonej frakcji, klan otwiera sobie dostęp do niektórych unikatowych przedmiotów, których nie można dostać zwykłymi sposobami. Klan po przez swoje działania reprezentuje interesy określonej frakcji, ma wpływ zarówno na rozmieszczenie jednostek na mapie politycznej jak i dalszy rozwój wydarzeń. Pamiętaj, im silniejsza staje się frakcja której interesy reprezentujecie, tym więcej od niej otrzymacie.

Kontrolowanie regionu

Po katastrofie ekologicznej niewiele miejsc uznaje się za bezpieczne. To z kolei doprowadziło do wojny o zasoby między klanami i frakcjami. Na globalnej mapie gracz może zobaczyć cały zbadany po katastrofie świat. Mapa podzielona zostanie na regiony, przy czym każdy z nich może być pod kontrolą tylko jednego klanu. Za kontrolowanie danego regionu klan otrzymuje codzienne bonusy. To może być zarówno dostępna w grze waluta jak i rzadkie zasoby które będzie można jakoś wykorzystać. Dzięki kontrolowaniu kluczowych regionów, danemu klanowi udostępnione zostaną unikatowe przedmioty, które nie można otrzymać zwykłymi sposobami.

Turnieje

Jeżeli wolisz spotkać się z rywalem twarzą w twarz, to z pewnością powinieneś zainteresować się turniejami. Aby wziąć udział w turnieju, powinieneś najpierw założyć a następnie zarejestrować drużynę. Niektóre turnieje mają pewne ograniczenia tj. gracze z drużyny powinni reprezentować jeden klan. Ramy czasowe podczas których odbywają się niektóre turnieje są ściśle regulowane, inne zaś po prostu mają ograniczone czasowo okno, podczas którego drużyny same powinny ustalić termin potyczki.

Pamiętaj, że za udział w turnieju drużyna otrzymuje punkty rankingowe, które uwzględniane są przy losowaniu także w innych turniejach. Ponadto, do pewnych turniejów nie dopuszcza się drużyny ze zbyt niskim poziomem w rankingu ogólnym.

Turnieje od zawsze były ważnym elementem gier typu online. Macie możliwość otrzymania różnych, ciekawych osiągnięć (ang.: achievements), walczyć o zwycięstwo w cotygodniowym rankingu graczy lub sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w turniejach.

Osiągnięcia

Osiągnięcia są sposobem na odnotowanie sukcesów gracza. Widząc je, zawsze możecie określić przez co dany gracz przeszedł i na ile jest w tym dobry. Pewne osiągnięcia są dość łatwe do zdobycia, na przykład, zabicie przeciwnika strzałem w głowę, inne z kolei trudniej, na przykład, ani razu nie zginąć w walce.

Za niektóre szczególnie trudne osiągnięcia, gracz otrzymuje dodatkową nagrodę, która pozwoli wyróżnić się spośród innych graczy. To może być zarówno tytuł widoczny obok ksywki gracza lub czysto wizualny dodatek, widoczny na Twojej postaci.

Rankingi

Rankingi umożliwiają porównanie swoich dokonań z wyczynami innych graczy. Działają w obrębie ograniczonego czasu, następnie określa się zwycięzców po czym wyniki są kasowane. Za zdobycie w rankingu premiowanych miejsc, gracz otrzyma wartościową nagrodę.

Oto przykłady niektórych tytułów rankingowych: najlepszy gracz, najlepszy snajper, najlepszy łowca artefaktów, najlepszy pomocnik, najlepszy badacz.